Niezależna strona fanów, Philip Morris International Inc. nie autoryzował, nie przejął patronatu ani w inny sposób go nie zatwierdzał.

New lil SOLID 2.0 - recenzja nowego urządzenia do podgrzewania tytoniu pod marką IQOS

Philp Morris rozpoczął w Polsce sprzedaż nowego lila Solid 2.0. Jest on produkowany przez koreańską firmę KT&G i będzie dostępny w Europie pod patronatem IQOS jako tańszy wariant. Jednocześnie do sprzedaży trafiają nowe wkłady Fitt, które są kompatybilne z systemem IQOS. 

0

LiL Solid 2.0

LiL Solid 2.0 i jego wkłady Fiit są sprzedawane w naszym kraju od października 2021 r. LiL jest od kilku lat głównym konkurentem IQOS w Korei Południowej, a obie marki posiadają łącznie ponad 80% rynku tytoniu podgrzewanego. W styczniu 2020 r. PMI i KT&G zawarły umowę, na mocy której PMI będzie reprezentować ich produkty poza Koreą Południową, a już we wrześniu LiL został wprowadzony na Ukrainę.

 

KT&G produkuje własne wkłady Fiit w szerokiej gamie smaków, u nas na razie będą sprzedawane tylko cztery podstawowe, na szczęście wkłady są kompatybilne z IQOS. Przetestowaliśmy urządzenie i przedstawiamy Wam naszą recenzję.

 

Jak działa lil SOLID?

lil SOLID działa na podobnej zasadzie jak IQOS. Podgrzewa wkłady tytoniowe w technologii Dual Heat za pomocą podgrzewanego trzpienia. Jest to urządzenie jednoczęściowe, podobne do IQOS 3 Multi, w porównaniu z którym jest krótsze, ale nieco cięższe i masywniejsze dzięki 20-użytkowej baterii. Podobnie jak Multi, umożliwia wielokrotne, sukcesywne napełnianie.

lil Solid 2.0, Fiit

Konstrukcja urządzeń

Aluminiowy korpus lil SOLID ma tylko jeden duży przycisk. Służy do włączania i ponownego uruchamiania, w zależności od sposobu pracy z nim. Wskaźnik świeci w różnych kolorach w zależności od poziomu naładowania:

  • Turkusowy - urządzenie jest naładowane w 60-100%.
  • Niebieski - urządzenie jest naładowane w 30-60%.
  • Pomarańczowy - urządzenie jest naładowane do 30%.
  • Czerwony - urządzenie wymaga naładowania.

Podobnie jak w przypadku IQOS Multi, przesuwana zaślepka zakrywa otwór do wkładania wkładu, aby zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń i przypadkowemu włączeniu urządzenia w kieszeni. W otworze znajduje się gruba, okrągła igła, która z łatwością przebija wkłady. Jego zaletą jest to, że się nie łamie, w przeciwieństwie do kruchego ostrza ceramicznego w IQOS.

 

Lil jest ładowany za pomocą kabla USB-C, a pełne ładowanie trwa około 100 minut. Według producenta w pełni naładowana bateria powinna wystarczyć na 25 wkładów, podczas naszych testów udało nam się wykonać 30 użyć. W ofercie znajdują się dwa kolory metaliczne: niebieski Cosmic Blue i czarny Stone Grey.

lil SOLID 2.0 Cosmic Blue 

Jak używać lil SOLID?

lil jest używany bardzo podobnie do systemu IQOS. Wkład Fiit (lub HEET) ładuje się po otwarciu zatrzasku na pręcie grzejnym. Ogrzewanie jest inicjowane przez przytrzymanie przycisku do momentu, gdy zacznie on wibrować i zacznie migać lampka kontrolna. Nagrzewanie trwa około 20 sekund, po czym zacznie świecić się lampka kontrolna. Limit jest krótszy niż w przypadku systemu IQOS i wynosi 14 uderzeń, czyli około 4 minut. 30 sekund przed końcem lil wibruje.

 

Nie trzeba niczego otwierać, aby wyjąć zużyty wkład. Na początku trochę się z tym zmagaliśmy, Fiit musi być obrócony około trzy razy, zanim się wysunie, w przeciwnym razie tytoń pozostaje wewnątrz urządzenia i trzeba zdjąć nasadkę, a następnie plastikową osłonę końcówki i wybić tytoń.

 

Masywna obudowa sprawia, że lil jest znacznie mniej wygodny w trzymaniu niż IQOS, ale nie tak bardzo jak inne konkurencyjne urządzenia GLO.

Jak smakuje lil

Według naszych testów lil jest bardzo podobny do IQOS-a, bardzo podobnie się nagrzewa, a nadzienia z niego smakują niemal identycznie, w przypadku stosowania z HEETS-em być może z nieco mniejszą intensywnością, co może być spowodowane mniejszą zawartością gliceryny niż w Fiicie lub niższą temperaturą ogrzewania.

Nowe wkłady Fiit

Wkłady do tytoniu Fiit są już dostępne dla lil. Do Polski trafiły na razie tylko cztery warianty, jak smakuje Fiit, sprawdzimy w kolejnym artykule. Wkłady HEETS do IQOS i Fiit for lil są ze sobą kompatybilne.

Náplně Fiit pro lil SOLID

Sprzedaż lilii w Polsce

lil SOLID będzie sprzedawany jednocześnie z IQOS jako tańszy wariant. Umowa między dwoma największymi producentami jest interesującym posunięciem ze strony firmy Philip Morris, która najwyraźniej chce podjąć niekonwencjonalne kroki w celu rozszerzenia działalności na rynku wyrobów tytoniowych.

Należy do sekcji: Wiadomości Konkurs IQOS
Upravit

IQOSmag Youtube

Nowości

comments powered by Disqus