Niezależna strona fanów, Philip Morris International Inc. nie autoryzował, nie przejął patronatu ani w inny sposób go nie zatwierdzał.

Jaka jest różnica między IQOS ILUMA ONE a LIL SOLID EZ?

Który IQOS wybrać? Porównaliśmy dla Ciebie IQOS ILUMA ONE i LIL SOLID EZ, jakie są różnice?

Od czasu premiery LIL Solid EZ często pytacie, czym różni się on od IQOS ILUMA ONE. Przedstawiamy porównanie różnic, co jest bardziej korzystne i jakie są ceny urządzeń i wkładów.

 

IQOS ILUMA ONE i LIL SOLID EZ mają wiele cech wspólnych, ale jedną zasadniczą różnicę, która sprawia, że są to urządzenia i wkłady różniące się ceną.

Porównanie właściwości

Oba urządzenia są kompaktowe i mogą być używane wielokrotnie przez maksymalnie 25 wkładów, po czym muszą zostać naładowane, ILUMA potrzebuje 90 minut na naładowanie, LIL 30 minut dłużej.

 

ILUMA ONE jest nieco cieńsza i znacznie lżejsza, ale jest dłuższa i łatwiejsza do trzymania w dłoni. LIL SOLID EZ jest krótszy, ma grubszy korpus i prawie w całości mieści się w męskiej dłoni. Oba urządzenia są oferowane w pięciu opcjach kolorystycznych, mają aluminiową obudowę, ILUMA ONE jest silikonowa na dole, a LIL EZ ma zdejmowaną górną wymienną pokrywę, którą można kupić w kilku kolorach jako akcesorium.

 

Różnica polega na ogrzewaniu

W przypadku IQOS ILUMA, wkłady TEREA dla LIL obejmują FIIT. I tu jest zasadnicza różnica. ILUMA ONE podgrzewa wkłady indukcyjnie, podczas gdy LIL wykorzystuje staromodny trzpień grzewczy.

 

Smak wkładów TEREA jest czystszy i łagodniejszy, ponieważ indukcja podgrzewa tytoń delikatniej, w porównaniu do FIIT, który ma subtelny zapach spalenizny. Wkłady TEREA w dziewięciu wariantach są uszczelnione od spodu filtrem, więc pachną znacznie mniej i, co ważniejsze, nie ma potrzeby czyszczenia ILUMU, podczas gdy LIL jest wyposażony w szczoteczkę do czyszczenia, której należy użyć do oczyszczenia komory grzewczej z resztek tytoniu po około 20 napełnieniach. Ale jest też różnica w cenie, wkłady FIIT w siedmiu wariantach są znacznie tańsze.

Upravit

IQOSmag Youtube

To może Cię zainteresować

Nowości

comments powered by Disqus