Niezależna strona fanów, Philip Morris International Inc. nie autoryzował, nie przejął patronatu ani w inny sposób go nie zatwierdzał.

Jak prawidłowo wyczyścić IQOS 3 DUO, naprawić nawet jeśli nie ładuje się lub miga na czerwono

Czyszczenie systemu IQOS jest bardzo ważne, aby w pełni korzystać z systemu HEETS. Być może nie wiesz jednak, że dzięki odpowiedniemu czyszczeniu można również wyeliminować błąd ładowania, który IQOS 3 DUO sygnalizuje miganiem czerwonej lampki lub szybkim miganiem na uchwycie.

0
IQOS 3 ma bardzo mało miejsca między górną pokrywą (nakładką) a dolną częścią, więc o konieczności czyszczenia dowiesz się bardzo szybko, gdy górna pokrywa nie zamyka się wygodnie i nie "klika" prawidłowo po zamknięciu. Nie należy zwlekać z czyszczeniem w tym momencie, ponieważ może dojść do przegrzania i spalenia wnętrza osłony. 

 

Podstawową procedurę czyszczenia IQOS można znaleźć w dwóch naszych wcześniejszych artykułach, należy czyścić mniej więcej jedno pudełko wkładów na raz, w końcu prawdopodobnie przejdzie Ci pilność i będziesz zadowolony z czyszczenia po około 40 - 50 wkładach HEETS. 

 

Jak prawidłowo czyścić IQOS 3

Powtarzamy, że najbardziej odpowiednim narzędziem czyszczącym jest nowa wersja programu czyszczącego, którą można znaleźć w pudełku IQOS 3 i IQOS 3 DUO, a także w zaktualizowanej wersji IQOS 2.4+ Protect Plus. W odróżnieniu od starszej wersji, jest on wyposażony w gumową szczotkę, która przy jednym lub dwóch obrotach wewnątrz grzejnika doskonale usuwa większość zanieczyszczeń. 

 

Nie trzeba się zbytnio martwić o czyszczenie, nie należy gwałtownie obracać oczyszczacza, wystarczy jeden lub dwa obroty w jednym kierunku wewnątrz chłodzonego systemu IQOS. Uchroni to ostrze grzewcze przed złamaniem. 

 

W ten sam sposób należy dwukrotnie obrócić wewnętrzną stronę osłony ogrzewacza od dołu, gdzie również osadza się brud, który często uniemożliwia zatrzaśnięcie osłony na ogrzewaczu.

 

Za pomocą wykałaczki można delikatnie zeskrobać zapieczony brud z nasady ostrza grzewczego, co ma bezpośredni wpływ na przegrzewanie się wkładów podczas palenia. Należy być bardzo ostrożnym i nigdy nie naciskać na ostrze z boku, ponieważ może ono łatwo pęknąć.

 

Do ogólnego czyszczenia należy używać pałeczek czyszczących IQOS. Można je również zastąpić wąskimi patyczkami do uszu dla dzieci. Patyczki należy namoczyć w alkoholu lub wódce.

 

Podczas czyszczenia patyczkami nie przejmuj się tak bardzo ostrzem grzewczym, ono i tak szybko się zabrudzi, użyj patyczka do luźnego okrążenia wnętrza grzałki, możesz też użyć go na zewnątrz, nie zapomnij o pokrywie (zaślepce) od dołu, a zwłaszcza od góry, gdzie chowasz wkłady HEETS.

 

Nic nie pomogło, a IQOS nadal miga i nie ładuje się? Skontaktuj się z Centrum Obsługi Klienta, aby uzyskać poradę, jak złożyć wniosek o IQOS (procedura składania wniosku). Nie słuchaj starych rad szalonych eksperymentatorów, nie używaj octu, benzyny technicznej i podobnych chemikaliów, ponieważ spowodują one erozję powierzchni ostrza pokrytej metalami szlachetnymi. 

 

Na tym kończy się rutynowe czyszczenie. Może jednak nie jesteś zadowolony z niezawodności ładowania grzałki, czytaj dalej.

 

Jak wyczyścić urządzenie IQOS 3, gdy nie ładuje się lub miga na czerwono?

Jeśli zdarzyło Ci się, że po włożeniu uchwytu do gniazda ładowarka wielokrotnie nie ładowała się lub szybko migała, a nawet świeciła na czerwono, nie trzeba od razu reklamować urządzenia, być może pomoże odpowiednie czyszczenie.

 

Często zdarza się, że ładowarka nie pasuje prawidłowo do ładowarki i nie ładuje się, wtedy wystarczy ją lekko przekręcić. Jeśli jednak zdarza się to częściej, zaleca się wyczyszczenie styków magnetycznych na spodzie uchwytu i wewnątrz ładowarki. Czyszczenie uchwytu jest proste, należy użyć patyczka spirytusowego do dokładnego oczyszczenia złotego styku, zwłaszcza wewnątrz złącza, gdzie podczas palenia osadza się pot z dłoni.

 

Ale to może nie wystarczyć, ten sam problem występuje w ładowarce. Zdejmij boczną pokrywę drzwiczek, a odkryjesz kwadratowy otwór, przez który można dostać się do styków. Pozbądź się z ładowarki resztek tytoniu i za pomocą patyczka spirytusowego ostrożnie wyczyść spód ładowarki przez otwór. Zwróć szczególną uwagę na końcówkę, która pasuje do uchwytu. Styki otaczające muszą być idealnie czyste - złote.

 

Nic nie pomogło, a IQOS nadal miga i nie ładuje się? Skontaktuj się z Centrum Obsługi Klienta, aby uzyskać poradę, jak złożyć wniosek o IQOS (procedura składania wniosku). 

 

Należy do sekcji: Czyszczenie IQOS
Upravit

IQOSmag Youtube

Nowości

comments powered by Disqus