Niezależna strona fanów, Philip Morris International Inc. nie autoryzował, nie przejął patronatu ani w inny sposób go nie zatwierdzał.

Jak prawidłowo ładować IQOS, jak długo wytrzymuje naładowanie, jak określić żywotność baterii

Według producenta, bateria w ładowarce IQOS ma około 7000 cykli ładowania, ładuje uchwyt około 20 razy na cykl, więc powinna wystarczyć na wiele lat. Jak sprawdzić stan baterii w uchwycie?

0

W przypadku ładowarki stan baterii można łatwo określić na podstawie liczby ładowań uchwytu (palenie HEETS). Początkowo ładowarka wystarcza na 25 ładowań, później jej żywotność spada do około 20 użyć. Może się zdarzyć, że mimo iż ładowarka zasygnalizuje dwie kolejne kropki, nie będzie już ładować, jest to normalne, wskaźnik rozładowania nie jest całkowicie niezawodny.

 

Jak prawidłowo ładować IQOS?

Jak każde urządzenie z akumulatorem, IQOS wymaga pewnej ostrożności podczas ładowania. Aktualna wiedza na temat ładowania akumulatorów litowo-jonowych mówi, że najdłuższą żywotność uzyskuje się, ładując je przy 20% pojemności, nie jest konieczne ani zalecane rozładowywanie ich do zera.

 

Jak określić stan baterii w uchwycie baterii

Holder w zapalonym iqoserze przejdzie około dwudziestu ładowań dziennie, akumulator jest przystosowany do częstego ładowania. Z biegiem czasu użytkowania jego żywotność ulega naturalnemu skróceniu. Można łatwo sprawdzić, czy jest w porządku:

  • Naładuj uchwyt w ładowarce IQOS
  • Odłącz urządzenie od ładowarki i przygotuj stoper (np. w telefonie komórkowym)
  • Włącz uchwyt normalnie bez ładowania HEETS, aż do wibracji
  • Aktywuj stoper w tym samym czasie
  • Czas jest odmierzany do momentu całkowitego rozładowania uchwytu, kiedy to wyłącza się on samoczynnie.
  • Jeśli bateria jest sprawna, czas pracy wynosi ok. 5:40 - 6:00 minut.
  • Jeśli akumulator zbliża się do końca okresu eksploatacji, uchwyt może być nadal normalnie używany, ale podczas ładowania zacznie migać długim czerwonym światłem zamiast normalnego białego koloru.

Akumulator w ładowarce i uchwycie jest objęty 12-miesięczną gwarancją prawną. System IQOS nie jest jeszcze dostępny na rynku od roku, a producent, firma Philip Morris, do tej pory rozwiązał wszystkie skargi poprzez wymianę urządzenia, nie badając zbytnio przyczyn usterek. Nie jest jeszcze jasne, jak będzie wyglądała obsługa posprzedażna po upływie dwuletniej gwarancji. Doświadczenia zagraniczne pokazują, że IQOS wymienia nawet po upływie gwarancji.

 

Zdrowy rozsądek podpowiada więc, że system IQOS należy wymieniać co najmniej raz w roku. Jeśli to konieczne, reklamuj obie części po kolei, ponieważ sklepy z reguły nie lubią wymieniać całego urządzenia, a trudno byłoby wyjaśnić usterkę zarówno ładowarki, jak i uchwytu.

 

Upravit

IQOSmag Youtube

Nowości

comments powered by Disqus