Niezależna strona fanów, Philip Morris International Inc. nie autoryzował, nie przejął patronatu ani w inny sposób go nie zatwierdzał.

Dlaczego w HEETS jest folia aluminiowa, a używany filtr chłodzący wygląda na spalony

Skład wkładów HEETS jest najczęściej zadawanym pytaniem przez użytkowników IQOS. Zastanawiają się, jak szkodliwy jest plastikowy filtr i dlaczego tytoń jest owinięty folią aluminiową.

0

Skład wkładów HEETS interesuje każdego użytkownika IQOS, całą sekcję poświęcamy szkodliwości i skutkom zdrowotnym. Pytania wielokrotnie wskazują na poszczególne części filtra, szczególnie na degradację wkładu chłodzącego i aluminium wokół tytoniu.

 

Na wstępie należy zauważyć, że chociaż wiele badań wykazało znacznie mniejszą szkodliwość ogrzewanych HEETS niż papierosy, uzależnienie od nikotyny nadal nie jest pozbawione ryzyka. Jeśli masz wątpliwości co do bezpieczeństwa, możesz rzucić palenie, ponieważ pozostawanie przy papierosach nie jest dobrym rozwiązaniem.

 

Z czego składa się wkład HEETS

  • Rurka wyłożona jest cienką folią aluminiową
  • Tytoń z gliceryną w ilości 0,5 mg
  • Ustnik z celulozy wykonany z pustego octanu
  • Biopolimerowy filtr chłodzący

 

Dlaczego w HEETS jest folia aluminiowa

Pod górnym papierem rdzenia znajduje się cienka warstwa folii aluminiowej. Zatrzymuje ciepło w środku i przyczynia się do bardziej równomiernego podgrzewania tytoniu. Jednak jest rzeczą normalną, że wypełniacz tytoniowy wygląda na rozgrzany w środku i nieużywany na krawędzi.

 

Folia aluminiowa ma również podstawy prawne. Prawo akcyzowe wymaga, aby podgrzanych wyrobów tytoniowych nie można było używać jako papierosów, a folii aluminiowej HEETS nie można palić.

 

W badaniach zdrowotnych HEETS nigdy nie było żadnych substancji związanych z ogrzewaniem folii aluminiowej, więc można stwierdzić, że nie ma ona wpływu na wdychany aerozol.

Dlaczego filtr chłodzący odkształca się?

Po rozbiciu filtra HEETS na środku widoczny jest chłodzący biopolimer wyglądający jak zrolowany plastik. Jest wykonany z naturalnej bazy skrobiowej i jest powszechnie stosowany np. W przemyśle spożywczym. Jego właściwością jest pochłanianie ciepła, przy którym ulega degradacji.

 

Po ochłodzeniu wkładu biopolimer stwardnieje i wygląda na spiekany, a nawet pożółkły w kierunku ostrza grzejnego, w zależności od tego, ile powłoki pokrywa użytkownik. Brak degradacji przez użytkownika podczas inhalacji.

Należy do sekcji: HEETS Opinie na temat IQOS
Upravit

IQOSmag Youtube

Nowości

comments powered by Disqus